Duben 2011

Mecha-pro mě ted už o něco milejší....

2. dubna 2011 v 12:51 | Yuna |  anime recenze
Ahojky. Fííha..to jsem se zase dlouho neozvala,co? No,jsem tady,abych to napravila...

Mecha.Někdo si pod tím může představit ne zrovna moc oblíbený žánr anime.Ale věřte,že ve spojení s dvěma slovy to je o moc lepší.A jaké,že jsou ta slova? Code Geass.To je anime,které jsem tedka sledovala. Nejprve jsem váhala,když jsem věděla,že je to mecha(žánr anime,kde se objevují roboti řízení lidmi).Ale o nějakou dobu později jsem se na to vrhla.A výsledek? Nelitovala jsem.Ba naopak. Byla jsem mile překvapena :)

Takže o co že jde? Na začátku jsme v roce 2010. Británie vyhlásila válku Japonsku. To však proti Británii ,která je vyzbrojena Nightmary(roboti,které řídí lidi )nemělo šanci.A tak Británie Japonsko a Japonce utlačuje a jsou nazývání Areou 11.
V době o 7 let později žije jeden student jménem Lelouch.Ten však,i když se chová jako normální kluk,je ve skutečnosti zapomenutý princ Británie.Avšak on Británii,i jeho otce -vládce Británie- nenávidí za to,co mu jako malému provedl. Vyhostil ho ze země i se svou sestrou Nanali do Japonska.Tam vypukla válka.Lelouch kvůli své sestře,která je slepá a na vozíčku přísahal,že zničí Británii a vytvoří lepší svět.
Lelouch je oblíbený mezi holkama a má zálibu vyzývat bohaté britské šlechtice na hru v šachách.
Jednoho dne japonští teroristé ukradnou biologickou zbran. Mají však nehodu. A kdo jim přispěchá na pomoc?Nikdo jiný než Lelouch. Ovšem neštastnou náhodou se dostane do nákladního prostoru jejich auta a ti nevědomky i s ním ujíždějí před britskými vojáky. Potom ale mají další nehodu.Když se vybourají,vyleze Lelouch z auta a uvidí britského vojáka,ze kterého se vyklube jeho kamarád z dětství,Suzaku,kterého potkal právě v Japonsku.Vtom se ale kopule v autě teroristů otevře.K překvapení všech z ní neunikne plyn,ale vypadne mladá dívka.A sní se tam objeví i britská jednotka s velitelem. Ten rozkáže Suzakovi at zastřelí Lelouche. Ten ale odmítne a tak velitel místo toho střelí Suzaka. Když se chystá zastřelit i Lelouche,vejde mu do rány právě ona dívka.Co má Lelouch dělat? Jeho kamarád je mrtvý a ta záhadná dívka taky.Ví,že nemá šanci se od tamtud dostat živý. Vtom ho ale ta zdánlivě mrtvá dívka chytne za ruku a jakoby telepatií mu řekne,že jestli chce žít,umožní mu to. Dá mu moc.Ale,že ji musí splnit jedno přání.Lelouch samozřejmě přijme. A stím přijímá i jakousi moc,která,když se člověku podívá do očí mu umožní přikazovat lidem věci,jaké si zamane. A ti ten rozkaz musí splnit. I kdyby se měli na místě zabít. A to se taky stane. Lelouch vojákům přikáže,že mají zemřít a oni se na místě zastřelí.Když se tam objeví jedna britská pilotka Nightmaru,Lelouch ji přikáže,aby mu ho dala a tak se i stane.
Lelouch pomůže Japoncům tak,že jim říká,co mají dělat. Díky němu se jim podaří britské vojáky porazit.Lelouch jim řekne,že jim pomůže vrátit zpátky svou zem a jméno. tak se Lelouch stane jejich velitelem a oni jeho armádou.Ale aby si uchránil svou identitu-ono by bylo divné,kdyby se někdo dozvěděl,že Japoncům velí Brit-vytvořil Zera. Zero je jakýmsi maskovaným hrdinou,který pomocí svého Geassu(ona síla,která přinutí lidi dělat,co chce) "dělá zázraky".A tak Zero vytvoří Řád černých rytířů bojující za svobodu a jméno Japonska.Cesta ke zničení Británie je ale dlouhá a trnitá. Na cestě se bude muset vypořádat s největšími překážkami. Bude muset zabít své sourozence a dokonce nevědomky bojovat proti Suzakovi(ano,ten nějakým zázrakem přežil).A k tomu všemu je ještě přece jenom studentem.Takže musí chodit do školy. Podaří se Lelouchovi zničit Británii a usednout na trůn?

to by byl děj. A ted ještě hodnocení:
hudba-je užasná.Není rušivým elementem.
animace-až na to,že všichni vypadají strašně hubení,není si na co stěžovat.
postavy-Trochu mě mrzí,že se nedozvíme víc o Suzakovi A Lelouchovi,když byli malí.Na to nám bude muset stačit jedno krátké OVAčko.

Celkově Je tohle anime vážné krásné.Bývá srovnávano s Death note.To mě taky napadlo,ale myslím,že DN je víc psychologický. Ovšem Light a Lelouch by si mohli podat ruce xD
Taky má dvě série. zatím jsem napsala recenzi na tu první.Ale napíšu i na druhou :)
Má to neštastný konec,u něhož jsem brečela jak želva. :´(
a tahle písnička mi ho navždy bude připomínat:
závěrem bych chtěla říct,že tohle doporučím snad každému. a vůbec se nemusíte bát mecha :)
opening:

PS: tohle píšu už po druhé. Protože z nějakých záhadných okolností se mi zobrazilo jen pár vět.. Já myslela,že se zblázním!!!!